
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 60 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 17 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 12.76 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 1.3 mA |
| Input Bias Current | 3 fA |
| Nominal Supply Current | 1.3 mA |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Gain Bandwidth Product | 17 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Voltage Gain | 120 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 84 dB |
| Input Voltage Noise Density | 6.5 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Precision Amplifiers |
Stock: 112
Distributors
pcbx
Unit Price$4.32336
Ext.Price$4.32336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.32336 | $4.32336 |
| 10 | $3.71357 | $37.13570 |
| 25 | $3.44848 | $86.21200 |
| 50 | $3.20232 | $160.11600 |
| 100 | $2.97373 | $297.37300 |
| 300 | $2.76146 | $828.43800 |
| 500 | $2.56439 | $1282.19500 |
